HOME OFFICE- Evden Çalışma Rehberi
15700
post-template-default,single,single-post,postid-15700,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

HOME OFFICE- Evden Çalışma Rehberi

Güne Başlarken…

Evden çalışmanın yataktan kalkıp bilgisayar başına geçmek olduğu klişesini artık unutmuş olduğunuza eminiz. Motive olmak ve daha verimli çalışmak için her sabah yapmanız gereken ilk şey, duşunuzu aldıktan sonra normal bir günde ofise gidiyormuşsunuz gibi giyinmek. Bu, sizi psikolojik olarak işe hazırlayacaktır.

Egzersiz

Evde olduğunuz sürede hareketsiz kalmanın vücut sağlığınız için iyi olmadığı bir gerçek. Uzmanlar, günde 15 bin tempolu adıma eşdeğer egzersiz yapmanızı öneriyor. Bunu sadece fiziksel sağlığınız için değil, aynı zamanda zihin açıklığınız için de yapmalısınız. Başka bir deyişle, spor salonuna gidemeseniz de evinizin salonunda orta ölçekli egzersizler yapmak, sonrasında işe daha iyi konsantre olmanızı sağlayacak.

Çalışma Ortamı

Evde özel bir çalışma odanız yoksa bu bir sorun olabilir, ama çözümü var. Ev içinde genel olarak dinlenmeye (ya da film izlemek gibi aktivitelere) ayırdığınız yerin dışında bir noktada kendinize özel bir çalışma alanı yaratarak işe başlayın. Hiç kullanmadığınız bir oda ya da yemek masanızın az kullanılan bir köşesi gibi… Kanepeden ne kadar uzak durursanız, o kadar iyi.

Gün Sonu

Mesai saatiniz sona erdi (evet, her ne kadar işinizi evden yapıyor olsanız da hala belirli çalışma saatleriniz var). Artık kanepeden uzak durmanız gerekmiyor. Dizüstü bilgisayarınızı görüş alanınızın dışında bir yerde tutmayı unutmayın. Uzmanlar ayrıca, kendinize ‘mesai bitti’ mesajını vermek için üzerinizdekileri değiştirip daha rahat giyinmenizi öneriyor.