DİJİTAL FİLM KULÜPLERİ
15743
post-template-default,single,single-post,postid-15743,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

DİJİTAL FİLM KULÜPLERİ

Sinemalar, setler ve festivaller derken, film endüstrinin tamamen kapatılması, sosyal medyada izleyicilerin birbirleriyle etkileşim kurmasını ve ortak bir deneyim geliştirmeyi amaçlayan dijital film kulüplerini atağa geçirdi; bir süredir devam eden sanal sinema platformlarına ayrıca yenileri eklendi.

AFI Movie Club @americanfilminstitute

American Film Institute tarafından, “küresel belirsizlik zamanlarında pozitif etki yaratmak ve kolektif film tutkumuzu güçlendirmek üzere sanal film buluşmaları” olarak Mart ayı sonunda başlatılan AFI Movie Club’da, günlük bazda film seçimleri paylaşılıyor ve her film Brad Pitt ya da Steven Spielberg gibi sinema endüstrisinin ünlü bir ismi tarafından tanıtılıyor.

Le Cinéma Club @lecinemaclub

Her hafta ücretsiz olarak bir film yayınlayan Le Cinéma Club, 2015 yılında kuruldu. Sinema yapımcıları ve izleyiciler için farklı bir deneyim yaratmayı amaçlayan platform, “yeni yetenekleri ortaya çıkarmak ve geçmişteki cesur işleri kutlamak” misyonunu sahipleniyor.

Corona Film Club @viceuk

Vice UK dergisi kültür-sanat ekibi tarafından düzenlenen film izleme serisinde, Will Ferrell komedisi Blades Of Glory’den erken dönem Greta Gerwig ve Noah Baumbach filmi Mistress America’ya kadar birçok filmin gösterimi yapıldı. Seanslar, Netflix Party uygulaması ile çarşamba günleri düzenleniyor.

Viral Film Festival @viralfilmfestival

Perşembe-Cumartesi günleri arasında gösterim yapan kulüp, sıradaki filmi ve gösterimin detaylarını Instagram üzerinden bilet taslakları ile duyuruyor, ayrıca film izleme seansı sonrasında herkesi Instagram Live’da o film hakkında tartışmaya davet ediyor.