EN İYİ ARKADAŞIM- Ünlüler ve ünlü evcil hayvanları
15724
post-template-default,single,single-post,postid-15724,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

EN İYİ ARKADAŞIM- Ünlüler ve ünlü evcil hayvanları

Paul McCartney & Martha

McCartney, 1966 yılında sahiplendiği English Sheepdog cinsi köpeği Martha için “Martha, My Dear” şarkısını yazmış, şarkı grubun 1968 tarihli White Album’lerinde yer almıştı.

Serge Gainsbourg & Nana

Gainsbourg, 70’lerde Fransa’da çok yaygın bir köpek cinsi olmayan Bull Terrier’i ilk kez 20 yıl önce bir öğretmeninde görmüş ve “Bir gün bahçem olduğunda, böyle bir köpeğim olacak,” demişti. Paris’te Rue de Verneuil’deki küçük malikanelerine yerleştiklerinden sonra, Jane Birkin, Nana’yı kendisine doğum günü hediyesi olarak aldı.

Truman Capote & Maggie

İlk İngiliz Bulldog cinsi köpeği Truman Capote’ye ‘Beat the Devil’ (1953) filmi çekimlerinde hediye edilmişti. Charlie J. Fatburger adını verdiği köpeğini kaybettikten sonra Capote yeniden bir bulldog sahibi oldu, bu kez Maggie adını seçti ve Maggie ile her yere seyahat etti.

Audrey Hepburn & Pippin

Audrey Hepburn, 1958 yılında ‘Green Mansions’ adlı filmin çekimleri sırasında tanıştığı yavru geyiği, daha sonra evinde beslemeye başladı.

Alfred Hitchcock, Geoffrey & Stanley

Ünlü yönetmen Geoffrey, Stanley ve Sarah adlı üç terrier sahibiydi. Geoffrey ve Stanley, The Birds filminde Hithcock ile birlikte cameo yaptılar.

James Dean & Marcus

1955 yılında ‘Giant’ filminin çekimeleri sırasında James Dean, rol arkadaşı Elizabeth Taylor’dan yavru bir Siyam kedisi hediye aldı ve ona Marcus adını verdi. Dean, sette her mola verdiklerinde, Marcus’a bakmak için eve gidiyordu.