IVY LEAUGE
15753
post-template-default,single,single-post,postid-15753,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

IVY LEAUGE

ABD’nde Harvard, Yale ve Princeton gibi üniversitelerin kampüslerinde başlayan Ivy League akımı, kısa sürede kampüs dışına da yayılarak, John F. Kennedy, Woody Allen ve John Coltrane’den kurumsal hayat çalışanlarına kadar herkes tarafından benimsendi. Paul Newman ve Steve McQueen, günümüzde daha çok ‘Preppy’ adıyla bilinen Ivy League görünümünü ‘kendinden emin ve eforsuz’ sıfatları ile en üst seviyeye çıkararak, gelecek nesiller için rehber oluşturdu.

WCOLLECTION İlkbahar/Yaz 2020

Ivy League stilinin olmazsa olmazları:

Gömlek üzerine ya da ceket içine giyilen sweatshirt, tüvit ceket ya da bomber mont, çizgili gömlek, kravat, parka, armalı hırka, chino pantolon, tenis ayakkabıları, kolsuz süveter ve loafer ayakkabılar.