Unutulmaz Kahvaltı Sahneleri
15872
post-template-default,single,single-post,postid-15872,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Unutulmaz Kahvaltı Sahneleri

Sinemanın hafızamıza kazıdığı bu sahneler, kahvaltının dramatik diyaloglar için en iyi öğün olduğunu gösteriyor.

GROUNDHOG DAY
1993, Yön. Harold Ramis

Phil Connors (Bill Murray), aynı günü tekrar tekrar yaşamaya devam ederken, sınırsız sayıda kahvaltının da tadını çıkarıyor. Filmdeki bir unutulmaz kahvaltı sahnesinde, masanın üzerini diner menüsündeki tüm hamur işleri ile donatıyor ve Rita’ya (Andie MacDowell) kolesterol, bel yağları ya da diş ipini hiç düşünmediğini söylüyor.

PULP FICTION
1994
Yön. Quentin Tarantino

Quentin Tarantino, dramatik sahneleri kahvaltı eşliğinde çekmeyi seviyor. Bu özelliğini Reservoir Dogs’dan da biliyoruz. Pulp Fiction’da açılış ve kapanışı Jules (Samuel L. Jackson) ve Vincent’ın (John Travolta) felsefi konuşmalarına tanık olduğumuz kahvaltı sahneleri yapıyor.

WHEN HARRY MET SALLY
1989
Yön. Rob Reiner

When Harry Met Sally filminin bu unutulmaz sahnesinde yönetmen Rob Reiner’ın annesi Estelle Reiner tarafından söylenen, “O ne yiyorsa, ben de ondan istiyorum” repliği, Amerikan Film Enstitüsü’nün “tüm zamanların en iyi 100 film alıntısı” listesinde 33. sırada yer alıyor.